המלצות


סימה בורקובסקי:

בספר “עולם אחר: טקס האש” קונלי, הגיבור הראשי, מתמודד עם התלבטות לגבי העתיד שלו במציאות שבה המדינה מקדשת את הכוח. הספר מתעד מציאות עתידנית שמתרחשת לאחר מלחמה גדולה שגורמת לשינוי בחברה הישראלית שהופכת לאלימה וקיצונית יותר.

קישור לכתבה
     

אלה פיינר:

היום לקחתי את הספר מהדואר ולא מצליחה להניח אותו. ספר פורץ גבולות וממש אקטואלי.לדעתי עד עמוד 131 כל בנאדם בעולם צריך לקרוא. אפילו בתוכנית הלימודים בבית הספר. אחרי עמוד 131 זה כבר לא לכל אחד...

     

יאיר ברק:

יש פיתול בעלילה, שלא ציפיתי לו. כשקראתי בפעם השנייה, הקריאה הייתה שונה והבנתי את הניואנסים ולמה לצפות. נהניתי מהעלילה הקולחת גם כמבוגר. מההתפתחות הלא צפויה ומהרומנים. ספר כיפי.

     

שלומית ולר:

הסיפור עצמו, שנמסר בגוף ראשון יחיד ע״י הגיבור הראשי, קונלי, הוא סיפור חניכה קלאסי. עלילת הספר זורמת באופן טוב, מעניינת ומסקרנת. סגנון הכתיבה קליל וצעיר.

     

תומר שואל:

בפעם ראשונה שקראתי אותו לא ידעתי למה לצפות. לא ידעתי אם זה ספר שאני אתחבר אליו, אחרי 3 עמודים ממש התמכרתי העלילה בנוייה ממש טוב. ממליץ בחום!

     

יובל ניסן:

הספר "עולם אחר: טקס האש" מתאר עולם הזוי בצורה ראליסטית מאוד, ויוצר מציאות מקבילה באופן הקרוב למושלם. הכתיבה בספר מצוינת, וכך גם תיאור ההתרחשויות והדמויות, ונדמה כי הספר עונה על כל הקריטריונים וה'דרישות' של הסוגה הספציפית הזו. הוא בהחלט מתאים לבני נוער מתבגרים, לקראת הצבא, אך במיוחד למבוגרים. מדובר, חשוב לזכור, בתוכן מזעזע לעיתים, אך למרות זאת הכותב מציג אותו כך שלא רק יזעזע – אלא יעורר מחשבה אצל הקורא. העלילה נבנית מתחילת הספר לעד לסופו בצורה מצוינת, ורוב חלקיה מותירים את הקורא סקרן ולהוט לדעת מה יקרה בהמשך.

     

HMC סקירות ספרים לנוער:

מי מכם שאהב את משחקי הרעב, יתאהב בספר הזה, אני חושבת שהוא הרבה *הרבה* יותר טוב ממנו. סוף כל סוף, ספר מדע בדיוני ישראלי טוב ומדהים! לא ראיתי עוד ספר כזה בספרות מקור והגיע הזמן שיהיה כזה

סקירה מלאה
     

my._.love._.book@:

זה בין הספרים היחידים שאני יכולה להגיד שהתחלתי לקרוא ולא יכולתי לעזוב אותו מרוב שהיה מעניין. זה ללא ספק הפך לבין הספרים האהובים עליי מהז'אנר הזה

סקירה מלאה

נועם בן חיים, לקטורית ומבקרת ספרות:

"עולם חדש ומעניין נוצר בגבולות מדינת ישראל שכולנו מכירים תחת ידו של דניאל, שמצליח למשוך ולהפתיע את הקוראים"