1 דקות קריאה
18 Dec
18Dec

קוראים יקרים, אני שמח ונרגש לבשר כי הספר השני בסדרת עולם אחר עומד לצאת לאור במהלך קיץ 2021.

בעקבות הצלחת פרויקט התמיכה בהדסטארט, הספר ייכנס להפקה כבר בינואר הקרוב. אני מודה לכל התומכים ולכל אלו שהיו בידם לעזור בהצלחת הפרויקט, אני מודה לכולכם מעומק ליבי!

זה היה חודש וחצי עמוסים באירועים חיוביים - קירות, המלצות, מבצעים, קוראים חדשים ובעיקר המון פרגון ואהבה.

לאורך הפרויקט פרסמתי מספר פרטים חדשים על הספר "החול זוכר", ריכזתי לכם את כל המידע כאן בפוסט הזה כדי שלא תפספסו דבר. הכול כדי להכין אתכם לקראת קריאת הספר החדש.

המידע עשוי להכיל ספוילרים לספר הראשון - ראו הוזהרתם!


מדוע יש פלגים?

מנהיג הפלג הצפוני הוא דובה מילק. 

כבר ב"טקס האש" נטען שהוא פלג הנוקט בעמדה הומניטרית יותר מיתר הפלגים במדינה - כך נילי מסבירה לקונלי במהלך הספר הראשון.אבל מדוע יש פלגים? 

ובכן, המגינים מאמינים בערך הדמוקרטי של בחירה חופשית, כל אדם יכול לבחור את דרכו, אסור לכפות על איש דבר, לכן הם מורדים בממשל, בגלל שזכות הבחירה נלקחה מהם (בין היתר).

כפי שקונלי הזכיר ב"טקס האש", איבוד המשאבים וניצול לא נכון, נגרם בגלל ריבוי דעות במדינה הישנה והחלשה. נילי מציגה זאת כמשהו חיובי ואילו קונלי כמשהו שהוא שלילי. יתר הפלגים סולדים מהגישה ההומניטרית ובוחרים לפעול בדרכים אחרות כדי להשיג את המטרה. כל פלג תומך באידיאולוגיה אחרת, כדי לשחרר את מדינת ישראל החדשה מפני השלטון הטוטליטרי.הערים במדינת ישראל החדשה

כבר שמעתם שחלק מהסיפור הולך להתרחש בעיר תל-אביב העתידנית שנמצאת במחוז מערב, עיר נמל וסחר, בעבר נחשול מים גדול הכה בה והרס חלקים נרחבים ממנה. לשם קונלי יגיע במהלך הסיפור. 

אבל זו לא העיר היחידה שנבקר בה...למשך מספר פרקים, אנחנו נבקר גם בעיר תל-קיץ במחוז דרום, העיר שמרביתה נמצאת מתחת לאדמה, וכפי שאתם זוכרים, היא תחת התקפתם של פלג המורדים הדרומי. 

אני לא יכול לספר הרבה מאוד על ההתרחשות, אבל כן יכול לרמוז שדמות נשית שכבר שמעתם עליה ב"טקס האש" נמצאת שם והולכת לעבור הרפתקה סוחפת, דמות מאוד חשובה בסיפור "החול זוכר" וכל מה שאוכל בשלב זה לומר לכם עליה זה ששמה מתחיל באות ק'.

אז מי זאת הדמות המסתורית הזאת?

למה היא כל כך חשובה?

איך היא קשורה לקונלי?

ניחושים?הכחולים

בטוח שמתם לב לדמויות בגלימות הכחולות, אבל מי הדמויות הללו?

אלו נקראים "הכחולים" בשל הגלימות הכחולות שלהם, הם שומרי העיר תל-אביב ואחראים לאבטחת התושבים לצד שימרת החוק. שייכים למסדר הגלימות ונמצאים תחת פקודותיו של ראש העיר.

בכל עיר במדינה יש גלימות שונות: בתל-חורף העיר הלבנה, יש שומרים "לבנים". בעיר תל-סתיו, העיר הירוקה, יש שומרים "ירוקים", בעיר תל-קיץ הצהובה, יש שומרים "צהובים", ובעיר תל-משווה, העיר הסגולה יש שומרים "סגולים". 

הם אינם שייכים לצי"ח או מקבלים פקודות מהם, למעשה נאמנותם היא לערים אליהם שייכים. תושבי העיר משלמים מיסים שבין היתר - משלמים את משכורתם של השומרים הללו, לכן בטיחותם והגנתם מפני עבירה על החוקים של המדינה ושל העיר הן קודם עבורם. ראיתם את זה?

ברק אדום האיר את השמיים באורות בוהקים, המטען החשמלי שלו גדול מכל ברק אחר והוא מופיע רק בעונת האביב. הוא סימן, כול תושבי מדינת ישראל החדשה יודעים זאת, ליל הסער מתקרב.

זהו הלילה היחיד בשנה ממנו כולם חוששים, הלילה בו הרוח הסוערת מפגינה את כוחה ומשלחת אסונות טבע בכל רחבי המדינה: סערות, רעידות אדמה, שיטפונות, שריפות - לילה בלתי צפוי. 

זהו לילה מקודש שבמהלכו נעשים טקסים שונים ומעשי פולחן להקרבת קורבנות. רק האמיצים, הבטוחים והמאמינים לא חוששים להקריב קורבן בלילה הזה, אחרים יסתגרו בבתים או במקלטים. אך אלו שיקריבו קורבן חשוב ואהוב, יזכו לאור ולמזל מהרוח למשך שנה שלמה - או לפחות זו האמונה.

ישנן שמועות רועשות בכל רחבי תל-אביב, ראו ברק אדום בשמיים, ליל הסער מתקרב. 
שמעתם על "דפפה ודפוס"?

זו ספרייה גדולה בחומת בידרון בעיר תל אביב, לאחרונה פורסם שהיא מציגה תערוכה בשם "ההיסטוריה של העיר", היא הספרייה הוותיקה ביותר במדינה. תוכלו לקרוא בה יותר מ7 מיליון כותרים על פני ארבע קומות. הספרייה קמה לפני המלחמה הגדולה, שרדה אותה רק למחצה לאחר שנשרפה ומרבית הספרים בה נשרפו והושמדו. 

היא נבנתה מחדש ונפתחה לציבור במדינת ישראל החדשה עם כותרים חדשים המחזקים את סיפורי הגבורה של המדינה. הקומה העליונה משקיפה על העיר כולה מגובה רב.הקומה התחתונה, בעבר שימשה כקומת הכניסה, היא קומה ששרדה את המלחמה וההצפה של העיר, והיום היא הבסיס עליו בנויה הספרייה החדשה. קירות הזכוכית של הקומה חושפות את העולם מתחת למים שכן הספרייה נמצאת במקום שהוצף - לכן, כל אחד שקורא ספר בקומה הראשונה, יכול להביט בשקט וביופי של העולם האבוד מתחת לפני הים.