1 דקות קריאה
28 Jun
28Jun

כתבה חדשה באתר פרוגי על הספר שלי "החול זוכר", הספר עתיד לצאת באוגוסט הקרוב. תודה רבה לשירלי פנקל ושיראל נר על הכנת הכתבה.


דניאל רימון (30), הוא יוצר ומרצה בתחום הקולנוע והספרות. "עולם אחר: טקס האש" הוא ספרו הראשון, ומספר על קונלי – נער סקרן שגדל כל חייו בקיבוץ, ושואף לצאת ממנו כדי לחקור את העולם. הספר קיבל כל כך הרבה אהבה מבני הנוער ומבוגרים כאחד ולכן החליט רמון שהגיע הזמן לצאת להרפתקה חדשה ולהוציא לאור את ספר ההמשך – "החול זוכר".


"הרבה מהקוראים שלי אמרו שהספר הזה הוא כמעט אמיתי ולא ספר מדע בדיוני, כי הרבה מהדברים שאני מתאר שם הם דברים שאנשים מרגישים היום.."
דמיינו את המציאות הבאה – אתם חיים בעולם פוסט-אפוקליפטי. לאחר מלחמה גדולה, ישראל כמו שאנחנו מכירים אותה נחרבה. במקום המדינה הדמוקרטית שאנחנו מכירים כיום, קמה לה מדינה דיקטטורית המשליטה טרור על המדינה, ומנסה לחסל את כל מי שתנגד לה, שלא לדבר על כך שבמסגרת מדיניותה - מגדלים בני אנוש במטרה לאוכלם לכשיגדלו. המציאות המזעזעת הזו היא בדיוק המציאות המתוארת בספר הדיסטופי - "עולם אחר: טקס האש" של דניאל רימון, ולכבוד צאת הספר החדש בסדרה - "החול זוכר", תפסנו אותו למספר שאלות. 

 רימון מספר על עצמו כי הוא חובב לא קטן של ספרי וסרטי פנטזיה ומדע בדיוני, והכתיבה תמיד הייתה חלק בלתי נפרד מחייו. בסיום התואר הראשון ובתחילת עבודתו כמורה, עלה במוחו הרעיון לסדרת "עולם אחר", בעיקר בשל עבודתו עם בני נוער צעירים, מה שנתן לו השראה לכתיבת הספר הראשון, "עולם אחר: טקס האש".

הראיון עוסק בספר השני בסדרה, שהוא המשך ישיר של קו העלילה איתו הסתיים הספר הראשון, ולכן עלול להוות עבורכם ספוילר. 


אני מזמין אתכם להיכנס לאתר ולקרוא את הכתבה המלאה