1 דקות קריאה
06 Sep
06Sep

פורסם בעלון בת חפר - ספטמבר 2021 - מאת סימה בורקובסקי

"הדמות המרכזית בספר היא נער שלומד שהמציאות שבה הוא חי אינה המציאות האמיתית והוא נלחם כדי להביא לשינוי המיוחל. בעזרת הספר אני רוצה לעודד את הנוער להיות יותר אקטיביסטי ולדעת שכל אחד יכול להביא לשינוי".

לאחר שספרו הראשון "עולם אחר: טקס האש" יצא ב2019 והתקבל באהבה על ידי בני נוער שקראו אותו וביקשו עוד, דניאל רימון (30) סופר, יוצר ומרצה בתחום הקולנוע, ותושב בת חפר, החליט להוציא גם את הספר הבא "החול זוכר" בהוצאת "אופיר ביכורים". 

מדובר בספר שני בסדרת מדע-בדיוני-פנטזיה המורכבת מארבעה ספרים והשניים שנותרו מוכנים לעריכה. במקביל להוצאת הספר השני רימון שקד על הוצאה מחודשת של הספר הראשון בגרסה מעודכנת ומשופרת. את הכסף להוצאת הספר גייס באמצעות פרויקט הדסטארט בהשראת ועידוד הקוראים והגיע לסכום המבוקש יום אחד לפני היעד! 

לרימון יש קשר קרוב ומאוד דינמי עם קוראיו שחלקם היו תלמידיו במגמה לקולנוע והם גם סיפקו לו את חוות הדעת הראשונות על הספר לפני שיצא. ברוח הימים המודרני הקוראים יכולים להזמין את הספר באתר וגם לרכוש מוצרים או בלעז מרצ'נדייז הקשורים לספרים ולעלילתם. "לאחר שהגעתי ליעד והצלחתי לגייס את הכסף זו הייתה הצלחה מדהימה והרגשתי שאבן ירדה לי מהלב. כיוון שכחלק מגיוס הכסף הרבה אנשים הזמינו עותק מראש זה היה אישור עבורי שהקוראים רוצים את הספר ויש הצדקה להוצאתו," הוא מסביר. 

אירוע נוסף ומשמעותי שהשפיע על רימון בצמוד להוצאת הספר היה פטירתה של סבתו, רחל מזרחי ז"ל, אליה היה קשור במיוחד. "סבתי עודדה אותי לאורך כל הדרך ותכננתי להקדיש לה את הספר השני. הקשר ביננו היה מאוד מיוחד. חגגנו את יום ההולדת שלי ואת הצלחת הפרויקט ושבעה ימים לאחר מכן היא נפטרה". למרות שהייתה בת 80 בלכתה, מותה הפתאומי הותיר את המשפחה ואת רימון בתדהמה. "בעקבות מותה הבנתי עד כמה החיים שלנו חד פעמיים וכמה חשוב שאוציא את הספר לאור".


העתיד כבר כאן 

השריפות הגדולות באזור ירושלים ובעולם כולו, השיטפונות ברחבי העולם ושינויי מזג האוויר הקיצוניים מבשרים כי עולמנו אינו הולך לעתיד טוב, לפחות מבחינת הטבע והסביבה אך בספריו של דניאל רימון גם האקלים הפוליטי והחברתי בו אנו חיים אינו מזהיר בלשון המעטה. 

"בסדרת הספרים, מדינת ישראל נמצאת במציאות מפחידה שבה מילים כמו "תקווה" ו"רעות" כבר אינן קיימות ואת מקומן תופסות מילים אחרות כמו "אומץ", "ביטחון", "אמונה". במדינה ישנו שלטון מונרכי והיא מחולקת לחמש ערים - תל אביב שהיא עיר נמל וסחר במערב, תל סתיו שהיא עיר של רפואה באזור ים המלח שכבר אינו קיים במזרח, תל חורף בהרי הצפון המושלגים, עיר של כלכלה ובנייה, תל קיץ עיר של תעשייה וחימוש צבאי שמרביתה מתחת לאדמה ומעליהן מרחפת תל משווה, עיר לאנשי האליטה החברתית ופוליטיקאים – העיר בעננים. שם גם קיימת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר שמסייעת להם לשלוט במדינה ובאזרחים ביד רמה במשטר דיקטטורי. 

"הערכים שאותם אני מקדם בספר הם שגם במציאות מורכבת וקשה יש לכל אדם את היכולת למצוא את הדרך להשפיע על עתידו ולשנות את חייו. הספר עוסק גם בקבלת האחר, במשבר האקלים והכחדת עולם החי, החזק מול החלש ועוד. היום אנחנו מרגישים עד כמה העתיד של העולם כפי שתמיד הפחידו אותנו כבר מתרחש לנגד עינינו."


מה היה חשוב לך להעביר לבני הנוער שקוראים את הספר?

"החופש לבחור הוא מוטיב חשוב והמלחמה על איכות החיים והעולם בו אנו חיים . ישנה שאלה האם אנו יכולים לחיות את חיינו ללא זכות בחירה? האם אנו מסוגלים לעמוד מהצד ולראות את זכות הבחירה נלקחת מאיתנו? הדמות המרכזית בספר היא נער שלומד שהמציאות שבה הוא חי אינה המציאות האמיתית והוא נלחם כדי להביא לשינוי המיוחל. בעזרת הספר אני רוצה לעודד את הנוער להיות יותר אקטיביסטי ולדעת שכל אחד יכול להביא לשינוי". 

הספר מלווה באיורים מדהימים של כלי נשק ומפות וגם של אילנות יוחסין של הגיבורים, בדומה לספרי פנטזיה דיסטופיים אחרים. רימון אף טוען שהספר קיבל את הכותרת "משחקי הרעב הישראלי" על ידי בני נוער וסוקרים שקראו אותו. 

"יש אנשים שבוחרים לוותר על חלומות ואני בוחר להגשים אותם. אף פעם לא חשבתי שאוציא ספרים, חשבתי שאעשה סרטים אבל בסופו של דבר זו הדרך שבה בחרתי להשפיע על המציאות ולשנות אותה," רימון מסכם. 

ניתן להשיג את הספר באתר www.anotherworldbook.com , באתר של אופיר ביכורים ובהמשך גם באפליקצית "עברית" ובחנויות הספרים. הקוראים החדשים (המזמינים דרך האתר הרשמי) יוכלו לרכוש את הספר השני "החול זוכר" בהזמנה מוקדמת ולקבל את הספר הראשון בסדרה במתנה ("טקס האש").